POOLA - Masoovia ja Alam-Sileesia kuninglikud linnad

Aeg: 05. – 10.mail 2020
 
 
1.päev
Väljasõit Tallinnast kokkulepitud kohast kell 6.00. (Täpsustatakse grupiorganisaatoriga.) Bussisõit Tallinn – Pärnu – Ikla. Kohvipaus Iklas. Bussisõit läbi Läti ja Leedu. Hiline lõunapaus Leedus. Õhtuks saabumine Varssavisse ja ööbimine hotellis kesklinna piirkonnas. 
 
2. päev
Hommikusöök hotellis. 
Żelazowa Wola küla asub 45 km kaugusel Varssavist ja on tuntud eelkõige selle poolest, et siis sündis helilooja Frédéric Chopin. Soovi korral külastame helilooja sünnimajas asuvat muuseumi. Voogavad Masoovia maastikud, kaunid jõed ja metsatukad. 
Gniezno. 14. sajandil ehitatud katedraal, kus hoitakse Poola kaitsepühaku Wojciechi reliikviat. Aastast  1025. kuni 14. sajandini oli Gniezno katedraal Poola kuningate kroonimise paigaks. Siin asuvad ka unikaalsed pronksist väravad 12. sajandist. Sümpaatse vanalinna südameks on turuväljak, mida ääristavad vanad kaupmeeste majad. Soovi korral kohaliku muuseumi külastus. 
Biskupini arheoloogia vabaõhumuuseum on üks Poola tähtsamaid rahvuslikke ajaloomälestisi. Biskupini järve soisel poolsaarel asub ca 2500 aastat, tagasi rajatud asula.  
Poznan (saksa Posen) on linn Lääne-Poolas. See on Suur-Poola ajalooline keskus ja üks vanemaid linnu Poolas, kust pärineb ka Poola esimene kuningadünastia Piastid. Polaanide  vürst Mieszko I rajas ühe oma linnustest Poznanisse  ja tõi siia ka Poola pealinna. Tema poeg Bolesław I Chrobry oli  Poola esimene kroonitud kuningas. Nii Mieszko I kui ka  Bolesław I on Poznanisse maetud. Poznan oli Poola pealinn aastani 1039, mil selle vallutas ja rüüstas Böömi hertsog Břetislav ja pärast seda koliti pealinn Krakowisse. Õhtune tutvumine Poznani linnasüdame ja vanalinnaga. 
Ööbimine Poznanis.
 
3. päev
Hommikusöök hotellis. Hommikupoolikul jätkub tutvumine Poznaniga ja lõuna paiku alustame sõitu Wroclawisse. Wrocław (saksa Breslau) on linn Poolas, Alam-Sileesia vojevoodkonna keskus. See on Sileesia ajalooline pealinn. Asub Odra jõe ääres, aga läbi linna voolab ühtekokku viis suuremat jõge. Wrocławis ligi 220 silda. Wrocławit on esmakordselt kirjalikult mainitud aastal 1000. 10. sajandil kuulus Wrocław Piastide dünastiale. Piastide linnus asus esialgu kunagisel Toomsaarel (Ostrów Tumski). Hiljem laienes linn Odra vasakule kaldale, kus asub keskaegne vanalinn. Teise maailmasõja ajal Poolas kuulus Wrocław kuni 1945. aastani Saksamaa koosseisu. Potsdami konverentsi otsusega anti linn Poolale. Saksa elanikkond asustati ümber Saksamaale ja Wrocław asustati poolakatega. Tutvumine vanalinnaga ja vaba aeg. Ööbimine hotellis Wroclawis.
 
4. päev
Hommikusöök hotellis.  Tutvumine Wroclawiga: Tumski Ostrov, raekoda kellamänguga, Odra jõe kaldapealsed. Varasel pärastlõunal alustame sõitu Lodzi . Saabumine Lodzi ja majutus hotelli. 
 
5. päev
Hommikusöök hotellis. Tutvumine Lodzi ajaloolise linnasüdamega.  Łódź on Varssavi järel Poola suuruselt teine linn. Teises maailmasõjas Saksa okupatsiooni ajal aastatel 1940–1945 oli linna nimi Litzmannstadt. Lõuna paiku algab sõit Suwalkisse. Ööbimine Poolas Suwalkis
 
6. päev
Hommikusöök hotellis. Pärast hommikusööki jätkub tagasisõit Eestisse. Lõunapaus teel. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul. Reis lõpeb lähtekohas.
 
HIND :  450, 00   EUR
 
Hinnas sisaldub:
•Kõigi mugavustega buss
•Majutus hotellides *** koos hommikusöögiga (5 ööd)
•Eestikeelsed ekskursioonid 
•Giid-reisijuhi teenus
•Teemaksud Leedus ja Poolas
•Kogu reisiks vajaminev kütus
 
Lisatasu eest:
•Muuseumikülastused ja külastustasud (kokku ca 45 eur)
•Lõuna ja/või õhtusöögid
•tervise ja reisikindlustus
 
Reis on viisavaba Eesti Vabariigi kodanikele.
Vajalik kehtiv pass või ID-kaart. 
Vajalik osavõtjate nimekiri.
Reisikorraldaja ei vastuta  muuseumipiletite kallinemise eest.
 
REGISTREERIMINE:    hiljemalt 15.jaanuar 2020  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
                                 või mob.  5032979
 
MAKSMINE:              hiljemalt 15.01.2020  -  200,00 €
                                     „        15.03.2020  - 250,00 €