IIRIMAA, PÕHJA-IIRIMAA

03.08-09.08.2022


1.päev LEND TALLINN-HELSINGI ja HELSINGI-DUBLIN, ADARE - KERRY

Kogunemine kell 04.30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.

Lend Tallinn-Helsingi kell 06.00-06.35 ja Helsingi-Dublin kell 08.15-09.30 (kohalikud kellaajad, lennud AY1036 ja AY1381, lennugraafik võib muutuda). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.

Alustame Iirimaa ringreisi. Peatume Adares – ühes kauneimas Iiri väikelinnas. Adare on arhitektuuriline pärl - peatänav on ääristatud ilusate kivimajade, keskaegsete kloostrite ja varemetega. Paljud ajaloolised hooned on muudetud restoranideks ja käsitööpoodideks. Külastame ajaloolist Kilkenny linna, kus õlut on pruulitud juba sajandeid. Linnapilti ilmestavad kunstigaleriid, põnevad kauplused ja ajaloolised hooned. Majutus kahel järgneval ööl Kerry maakonnas hotellis***.

 

2. päev RING OF KERRY

Hommikusöök. Suundume tutvuma Kerry maakonnaga. Vaatame ühte köitvamat piirkonda Iirimaal ning teeme Iveragh poolsaarel ringreisi - Ring of Kerry. Võimsad kaljud, järved, lambakarjad, Lõuna-Kerry graniitkaljud ja kaunid vaated Atlandi ookeanile. Näeme, kuidas lambakoerad arvukaid lambakarju mägedes ohjavad. Kerry Bog Village vabaõhumuuseumis saame teada, kuidas turbalõikajad Iirimaal elasid. Red Fox Innis on võimalus proovida ehtsat Iiri kohvi. Külastame väiksemaid linnu: peatus armsas kuurordis Waterville’s ja maalilises Sneemis. Naudime Killarney Rahvuspargi vaateid – näiteks Ladie’s View’d.


3. päev KERRY - BUNRATTY - MOHERI KALJUD - BURREN - WESTPORT

Hommikusöök. Edasisel teekonnal ootavad meid dramaatilised Iiri kaljud – Cliffs of Moher, mis kõrguvad 200m üle Atlandi ookeani pinna. Meie teekond suundub läbi kuumaastikulise Burreni. Sõit jätkub mööda Iirimaa maalilisi teid. Peatus kuulsa kiviaja kalme, Poulnabrone dolmeni, juures. Külastame Bunratty residentsi, kus saate ettekujutuse Iiri härrasmehe elust, farmidest ja Iiri pargikunstist. Majutus Westporti piirkonnas hotellis***.

 

4. päev WESTPORT - KYLEMORE’I KLOOSTER - BELFAST

Hommikusöök. Päeva esimese peatuse teeme Kylemore Abbey juures, kus võib nautida vaadet romantilisele lossile ja selle peegeldust järvel ning Connemara maakonna vaateid. Kylemore’i klooster on koduks benediktiini ordu nunnadele, kes tulid siia 1920. aastatel Belgiast. Majutus Belfastis kahel järgneval öö hotellis***.

 

5. päev BELFAST - GIGANTIDE PANKRANNIK

Hommikusöök. Külastame Iirimaa vanimat, Bushmillsi viskitehast. Tutvume rahvusjoogi valmistamisprotsessiga ja kõigil on võimalus degusteerida ehtsat Iiri viskit! Edasi näeme loodusimet, UNESCO kultuuripärandi nimistusse kuuluvat Gigantide pankrannikut, kus kaljud tõusevad veest kristallidena. Legendi järgi on see ühendustee Šotimaaga, mille rajas iiri gigant Finn MacCool, et jõuda oma rivaalini Šotimaa gigandini. Imetleme Ballycastle’i lahte ja panoraami koos lossidega.

Suundume edasi Belfasti - Ekskursioon Põhja-Iirimaa pealinnas Belfastis - Lagani jõe kaldad, Donegali väljak viktoriaanliku raekojahoonega, Lääne-Belfasti protestantlik ja katoliiklik linnaosa. Teeme jalutuskäigu Belfasti botaanikaaias ning vaatame Queens University Belfast peahoonet.

 

6. päev BELFAST - DUBLIN

Hommikusöök. Dublin on suurepärase arhitektuuri ja ajalooliste monumentide linn ning sobivas harmoonias linna ümbritseva rohelusega. Dublini linnaekskursioon - Dublini loss, Kristuse katedraal. Kas teadsite, et Dublini peatänav O’Connell Street on üks Euroopa laiemaid tänavaid?Jätkame tutvumist Dubliniga: vaatame Püha Kolmainsuse kolledžit, see on Iirimaa vanim ning suurim ülikool. Näeme Püha Patricku katedraali. Temple Bar on Dublini kultuuriline keskus Liffey jõe kaldal ning see on ka linna külaliste armastatud ajaveetmispaik. Siinsetel kitsastel tänavatel leidub ohtrasti Iirimaale nii iseloomulikke pubisid ja meelelahutuskohti. Majutus Dublinis hotellis***.

 

7. päev GLENDALOUGH - POWERSCOURT- LEND DUBLIN-HELSINGI ja HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök. Suundume salapärasesse Glendaloughi kahe järve orgu, mis paikneb Wicklow mägede rahvuspargi territooriumil. Imetleme ehtsat Iirilikku looduspilti oma taimestiku ja loomastikuga. Külastame Powerscourti aedu, mis on ehk isegi kõige ilusamad aiad Iirimaal. Suurel territooriumil paiknevad nii erinevas stiilis aiad kui kaunis park. Transfeer Dublini lennujaama. Lend Dublin-Helsingi kell 18.05-23.05 ja Helsingi-Tallinn kell

23.45-00.20 (kohalikud kellaajad, lennud AY1386 ja AY1035).

 

 

H I N D : 999,00 €

 

Tasumine: 300,00 € - 01.03.2022, 300,00 € - 01.05.2022, 399,00 – 20.06.2022

(rekvisiidid teatame hiljem)

 

 

Hind sisaldab

Lennupiletid lendudele Tallinn-Helsingi-Dublin ja Dublin-Helsingi-Tallinn (Finnairi liinilennud)

Lennujaamamaksud, käibemaks

Sõit kõigi mugavustega bussis

Majutus hotellides/külalistemajades***(2-in toad) hommikusöökidega, vastavalt programmile

Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile

 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:

Ühene majutus hotellides 280 €

Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus (küsige lisainfot büroost)!

Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad seisuga 2021:
Powerscourti aiad 10 €
Blarney loss 18€/ õpilane 14 €
Kerry Bog Village vabaõhumuuseum u 6 €
Red Fox Inn Iiri kohvi maitsmine al~6 €
Bunratty loss ja park 11 €
Moher kaljud 9 €
Kylemore Abbey 15 €/ 12,50 € (õpilane, sen)
Guinessi õlletehase külastus 17 €
Dublini loss 7 € (hetkel tasuta)
Trinity Kolledži raamatukogu 16 € /13 € (üle 60a)
Püha Patricku katedraal Dublinis 7 € (grupihind)/õpilane 6 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

 

Lennuinfo liinilendudel:

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).

Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat või vihmavari). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.

Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel

 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.