MOSKVA KÄIMISRETKED

                                               M O S K V A
                                               10.-14.aprill 2013

 

1. päev, kolmapäev – 10.04.2013            

Väljasõit kokkulepitud kohast kell 5.30 (täpsustatakse grupiorganisaatoriga).  Piiri ületamine Luhamaa piiripunktis. Irboška – põline tšuudide ja slaavlaste keskus, mida mainitakse seoses aastaga 862, mil Venemaale kutsutakse valitsejateks varjaagi vürstid. Üks vürstidest, Truvor, asub pärimuse järgi valitsema Irboškasse. 2012. aastal möödub Irboška esmamainimisest 1150 aastat. Linnusevaremed (9.- 15. saj.), vanad kirikud ja surnuaed unikaalsete kiviristidega. Lõunasöök soovi korral Irboškas. Saabumine Pihkvasse ja ülevaatlik bussiekskursioon Venemaa ühes vanimas linnas. Pihkva Kreml

Õhtul kell 18.00 lahkume rongiga Pihkvast Moskvasse. Ööbimine rongis kupeedes.


2. päev, neljapäev – 11.04.2013

Saabumine Moskvasse kell 6.30. Teeme Moskva linnaekskursiooni, käime Vorobjovi mägede vaateplatsil (Varblasemäed) ja vaatame linnapanoraami. Moskva Riikliku Ülikooli stalinistlikus stiilis ehitatud peahoone.  Läbisõidul  Moskva City, mille keskel kõrguv Imperia Tower Moskva on saanud  suurlinna üheks uueks sümboliks. Külastame Moskva suurimat õigeusu katedraali - Lunastaja Kristuse katedraali. Pühakoda  lasti 1931.a. Stalini käsul õhku, aga on nüüd  taastatud ja rikastab jälle linna panoraami.  Katedraali vaateplatvormilt avaneb võrratu vaade linnale. Jalutuskäik legendaarsel Arbatil, tänaval, kus asub palju kohvikuid ja suveniiripoekesi. Tänavakunstnikud ja moosekandid.. Soovi korral Moskva Suure tsirkuse külastus. Ööbimine turistiklassi hotellis (toad blokis 2 + 3, vannituba ja WC kahe toa peale)..

 

3. päev, reede – 12.04.2013           

Hommikusöök. Sellel päeval liigume Moskvas metrooga. Ekskursioon Punasel väljakul ja Kremli territooriumil. Võimsate  müüride ja tornidega ümbritsetud Kreml on olnud  kindlus vürstidele ja  tsaaridele ja võimukeskus NSV Liidu juhtidele, praegugi asub siin Vene Föderatsiooni  presidendi tööresidents. Kaunid 15. – 17. sajandil ehitaud pühakojad, Patriarhi palee ja  Ivan Suure kellatorn.. Punane väljak  - Moskva süda alates 12. sajandist. Siin on kaubeldud ja siia on tuldud ärevatel aegadel rahvakogunemisteks, siin on marssinud paraadid, demonstratsioonid. Jalutame mööda. Vene sakraalarhitektuuri pärl Vassili Blazennõi katedraal, imepisike Kaasani kirik ja Ülestõusmise väravad. Kitai-gorod on Moskva üks vanemaid linnaosi ja siin saab pisut aimu Romanovite ja Godunovi aegsest Moskvast.  Tretjakovi galerii, mille kogudes on üle 100 000 Vene kunstniku töö, üks rikkalikumaid kollekstsioone maailmas.  Vaba aeg. Soovijad võivad külastada Puškini-nimelist Kaunite Kunstide Muuseumis või Moskva ajaloomuuseumi. Ööbimine samas hotellis.

 

4. päev, laupäev – 13.04.2013           

Hommikusöök.

Sergiev Possadi linnakese elu on koondunud 14. sajandil asutatud Püha Kolmainu suurkloostri (lavra) ümber. Tänapäeval on Sergiev Possad Vene õigeusu kiriku vaimne keskus. Klooster on tegutsev ja siin elab tänapäeval ligi 200 venda. Võimalus külastada pühakodasid (turistidele avatud 5 kirikut) ja nautida parimate kirikukooride esinemist. Püha Kolmainu kirikus asub unikaalne Andrei Rubljovi loodud ikonostaas. Mänguasjamuuseum.  Panoraamvaated kloostrile. Sõit tagasi Moskvasse. Kell 17.30 väljub rong Pihkvasse.

 

5. päev, pühapäev – 14.04.2013          

Varahommikul saabumine Pihkvasse. Petseri klooster on olulisemaid palverännakute sihtkohti õigeusklikul Venemaal. Jalutame kloostri õuel, räägime kloostri ajaloost. Lühitutvus Petseri linnakesega. Kojusõit.Tagasi Tallinnas orienteeruvalt kell 19.00.

 

HIND:  400,00 EUR + viisa ja tervisekindlustud 64,00 EUR

 

Hinna sees:

Rongipiletid Pihkva  – Moskva – Pihkva

Transfeer Pihkvasse ja tagasi

2 ööbimist rongis kupeevagunis (voodipesu sisaldub hinnas).

2 ööbimist turistiklassi hotellis koos hommikusöökidega

Buss ekskursioonideks Moskvas 2. ja 4. reisipäeval.

giid-reisijuhi teenused /Ervin Ahti Org/

väliekskursioonid, 2 käimistemplit

 

Lisatasu eest:

Venemaa viisa ja tervisekindlustus 64euro

 

Muuseumipiletid ja muud tasulised sissepääsud: VABATAHTLIK!

Moskva Kremli territoorium täiskasvanu 450.- /õilane 200.- rubla  =  11 €/ 5 €

Relvapalat täiskasvanu 700.- / õpilane,üliõpilane 250.- rubla. NB! Piletid on müügil ainult 45 minutit enne avamist. = 17 €/ 6 €

Tretjakovi galerii täiskasvanu 450.- /õpilane 350.- rubla = 11 € / 8,50 €

Tsaritsõno residents  alates 300 rubla = 7,50 €

Lunastaja kiriku vaateplatvorm 150 rubla = 3.50-4 €

Sergijev Posaad suurklooster 250 rubla (kõigile) = 6 €  

Tsirkusepiletid  (Moskva Suur tsirkus) alates 200 rubla  = 5 €

NB! 1 euro = ~41 rubla. Rubla hind euro suhtes väga kõikuv!


NB! Hind antud juunis  2012 kehtivate rongipileti hindadega.

Rongipiletite kallinemisel tuleb reisijal vahe tasuda.

Reisikorraldaja ei vastuta viisa- ja muuseumipiletite kallinemise eest.

 

VIISA JA TERVISEKINDLUSTUS

Tervisekindlustus Eesti kodanikele on Venemaal kohustuslik. Tervisekindlustus vormistatakse koos viisaga.

Viisa ja tervisekindlustuse maksumus on 64 eurot (tavatariifiga vormistamisel).

Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid tuleb esitada reisikorraldajale  25 tööpäeva enne reisi algust.

Viisa vormistamiseks:

PASS

1 DOKUMENDIFOTO (matt, valgel taustal,  värviline)

Viisaankeedi andmed (täielik nimi, ABIELUS DAAMIDEL KA NEIUPÕLVENIMI, sünniaeg, sünni koht,  passi number, isikukood, elukoht, KODUNE TELEFON, töökoht, amet, AADRESS JA TELEFON).

NB! PASS PEAB OLEMA KEHTIV VEEL VÄHEMALT 6 KUUD PÄRAST REISI LÕPPU.

 

MEELDIVAT REISI!