RETKED ÖLANDI SAAREL

                                          Öland
                                      
23.-28. juuli 2013

 

1. päev, teisipäev - 23.07.2013

Kogunemine Tallinna sadama D-terminali ees parklas bussi juures kell 17.00. Tallinki väljub Stockholmi kell 18.00. (NB! Väljasõiduajad võivad muutuda juhul kui laevade väljumisajad muutuvad. Palun kontrollige!). Õhtu laevas. Showprogramm.  Soovi korral õhtusöök buffet-restoranis (lisatasu). Ööbimine B-klassi 4-kohalistes kajutites.

 

2. päev, kolmapäev - 24.07.2013                                

10.00 kohaliku aja järgi saabumine Stockholmi. Sadamast algab teekond  Lõuna-Rootsi.  Sõidame läbi ajalooliste Rootsi piirkondade ja jutustame lugusid Rootsimaast ja rootsalastest. Pärastlõunal saabumine  Kalmari linna. Üldtutvustav ekskursioon Kalmaris. Kalmar on Rootsivanemaid  linnu, kus on s säilinud barokkajastut pärinev  vanalinn.  Kalmari on keskajast alates olnud tähtsate lepingute uniooni sõlmimispaik. Öömaja külalistemajs või kämpingus  (2- ja 4-kohalised toad).

 

3. päev, neljapäev – 25.07.2013

Külastame Kalmarsundi ääres asuvat  Kalmari renessansslossi. Vallikraavidega ümbritsetud loss on ehitatud kuningas Gustav Vasa ja tema järglaste ajal. Lossi kirik on Rootsi üks populaarsemaid abielude sõlmimise koht. Sõidame üle 6070 meetri pikkuse päikese ja tuulte saarele Ölandile. Tutvume Põhja-Ölandiga. Kasinad ja kaunid maastikud,  tuulikud, majakad, rannakülad ja kadakad.. 12. Sajandist pärineva Borgholmi kindluslossi varemed. Omal ajal olid lossi ehitajaiks kuningad Johan III ja Karl X Gustav. Rootsi kuningapere suveloss Sollidenis. Kaunis ja suveloss ja park. Ölandile on palju kuulsust toonud rannaalad. Byrums Sandvikis imetleme võimasaid kivisambaid - raukareid, mille loodus ise on aastatuhandete jooksul loonud. Soovi korral võimalus supelda. Tagasisõit ööbimispaika. Öömaja samas..

 

4. päev, reede – 26.07.2013

Lõuna-Öland. Ölandi muuseumi külastus. Pisikesed külakesed ja vanad kirikud. Vanad viikingiaegsed kultuspaigad ja matmiskohad. Eketorpi kindlus. Lõuna-Ölandi rannikut valvab Långe Jan. Majakas, mille kohalikud on nii nimetanud. Tõuseme majaka tippu , kuhu viib 197 trepiastet. Sõit tagasi ööbimispaika. Öömaja samas.

 

5. päev, laupäev – 27.07.2013

Alustame tagasiteed Stockholmi. Sõidame läbi Smålandi Östergeta  piirkonna. Vadstena Vatterni järve rannal. Ajalooline linnasüda ja Birgitta klooster. Sõit sadamasse.  Tallinki laev väljub kell 17.45. Ööbimine B-klassi 4-kohalistes kajutis.

 

6. päev, pühapäev – 28.07.2013

Saabumine Tallinna sadama D-terminaali kell 10.00.

 

HIND: 320,00 EUR

Hinna sees: laevapiletid Tallinn – Stockholm – Tallinn 4-kohalises kajutis, ööbimine külalismajas või kämpingumajades toad 2-kuni 4-kohalised, mugavustega buss,eestikeelsed ekskursioonid, käibemaks.

 

Lisatasu eest:  3 hommikusööki kohapeal sularahas /250.- SEK/, linade komplekt kämpingutes /130.-SEK,

parem ise kaasa võtta/

                       
Muuseumite hinnad: Kalmari loss – 110 SEK, suvelossi aed – 75 SEK, Ölandi muuseum – 70 SEK,
Eketorpi kindlus – 120 SEK, Majakas – 40 SEK  / osavõtt vabatahtlik/