MAROKO SUUR RINGREIS

23.03-30.03.2024

 

 

1.päev LEND TALLINN-RIIA-AGADIR – AGADIRI PUHKUS

Kogunemine  kell 03:30 Tallinna lennujaamas Germalo Reiside infoleti juures, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Lend Tallinn-Riia kell 05:30-06:20 (BT362) ja Riia-Agadir 09:00-13:45 (lennugraafik seisuga 02.juuni 2023). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!

Majutus Agadiri hotellis**** kahel järgneval ööl. Vaba aeg puhkuseks.

 

2. päev TUTVUSTAV AGADIRI EKSKURSIOON – VABA AEG

Hommikusöök. Täna tutvume selle populaarse turismipiirkonnaga.

Agadiri linna ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Siiski ilmestab tänast Maroko moodsat linna avarus ning linnamaastik arvukate aedade ja parkidega. Jalutame ja proovime kauplemist linna suurimal turul - souk el Hadi. Apelsinimäed, maitseainelettide värvikirevus ja hõrgutavad lõhnad, hennamaalijad ja eksootilistes kostüümides veemüüjad. Tutvume Agadiri sadama ja kalurite igapäevaeluga. Imetleme rikkalikult dekoreeritud Agadiri mošeed. Naudime vaateid ookeanile ja linnale mäelt, mis oli 1540. aastal ehitatud kasbahi asukohaks. Vaba aeg puhkuseks Agadiri rannas.

 

3. päev AGADIR - BERBERI KÜLAD - AÏT-BENHADDOU

Hommikusöök. Alustame põnevat ringreisi, mille käigus naudime nii eripalgelist loodust kui eksootilist kultuuri. Suundume Anti-Atlase mägede vahele peidetud värvilisse Tafrouti külasse – roosakad graniidist kaljud, värvilised majade fassaadid. Just siit leiame iidsed berberi traditsioonid ja siiralt sõbralikud elanikud, kes teenivad enamasti leiba karjustena ja käsitöömeistritena. Külastame kaunite vaadete poolest tuntud Ait-Benhadoud, kus näeme  piirkonna kauneimat ning paremini säilinud võimsat kasbah'd.

Õhtuks jõuame Ourzazate´i, majutus hotellis***.

 

4. päev OURZAZATE - TODRA JÕEKANJON - DADEŠI ORG KÕRB – MERZOUGA

Hommikusöök. Meie teekond jätkub läbi Maroko kauni looduse - näeme Dadèsi orgu ja vapustavat Todra jõekanjonit, mille kõrgeim koht ulatub kuni 160 meetrini. Õhtuks jõuame Sahara kõrbe serva - Tafilalti oaasi. Ööbima sõidame juba džiipidega päris Merzouga düünide vahele, majutus kõrbehotellis Auberge du Sud*** või sarnases. Soovijatele ühine õhtusöök.

 

5. päev MERZOUGA - OURZAZATE

Enne hommikusööki saavad soovijad soodsa ilma korral Merzouga düünides päikesetõusu nautida ning kõrbes kaamelisõitu proovida. Lahkume kõrbest. Külastame kuulsat Maroko filmistuudiot Ourzazate´i lähistel. Majutus hotellis***.

 

6. päev OURZAZATE - MARRAKECH

Hommikusöök. Sõidame kuulsaimasse linna,  kuninglikku linna - punasesse Marrakechi, mis on ka Marokole tema nime andnud. Tutvume kontrastse ja eksootilise Marrakechi kuulsaima vaatamisväärsusega, Jemaa el–Fna turuväljakuga. Paljudele ilukirjandusest tuntud väljak täitub päevasel ajal akrobaatide, jutuvestjate, veemüüjate, ahvipidajate, maotaltsutajate, tantsijate ning muusikutega. Päikeseloojangul muutub väljak hiiglaslikuks toidufestivaliks, kus on kümneid pakkujaid ja sadu sööjaid. Turuväljaku kirglikku elu võib vaadelda  ka katusekohvikust. Majutus kahel järgneval ööl Marrakechi hotellis***. Soovijatele rahvusliku programmiga õhtusöök (lisatasu eest).

 

 

 

 

7. päev MARRAKECH

Hommikusöök. Jätkame tutvumist Marrakechi vaatamisväärsustega. Bahia palee külastamine viib meid tagasi võimsa vesiiri ja tema haaremi aegadesse. Maroko arhitektuuripärliks peetavat paleed ehitas 14 aasta vältel u 1000 inimest ning selle 150st toast on tänapäeval külastajatele avatud vaid osa. Jalutame kaunites aedades, imetleme purskkaevudega väljakuid ning kahhelkivide, puitnikerduste ja vitraažidega kaunistatud hooneid. Külastame 20. sajandi alguses prantsuse orientalisti poolt rajatud ning kuulsa moekunstniku Yves Saint Laurent'i poolt renoveeritud Majorelle'i aedasid. Meid ootab keset tempokat suurlinna melu roheline oaas - igihaljad bambusesalud, turritavad kääbuspalmid, kõrged agaavid, kaktuseaiad, värvikirevad bugenvilleapõõsad, erkoranžid mungalilled, roosad pelargoonipuhmad, vesiroosidega kaetud tiigid jpm. Soovijad saavad külastada ka islami kunsti muuseumit, kus eksponeeritakse rikkalikku rahvariidekollektsiooni, kauneid Põhja-Aafrika tekstiile, luksuslikke juveele ning teisi kunstiaardeid. Samuti võib käia kõrvalasuvas Yves Saint Laurent'i muuseumis haute couture rõivakollektsioone imetlemas.

Jalutuskäik medinas, kus igapäevaelu tuksub samamoodi nagu paarsada aastat tagasi. Siin töötavad sepad, lõngavärvijad, vaibakudujad ja puunikerdajad. Kitsukestel tänavatel jalutades olete otsekui ajarändurid, sest see, mida siin näete, on praktiliselt muutumatuna püsinud neist aegadest, kui Fr. Tuglas või E. Viiralt siin viibisid.

 

8. päev VABA HOMMIK - KOJULEND MARRAKECH-RIIA-TALLINN

Hommikusöök. Vaba hommikupoolik viimaste sisseostude sooritamiseks. Seejärel transfeer lennujaama. Lend Marrakech-Riia kell 16:16-22:30 (Bt776) ja Riia-Tallinn kell 23:25-00:15 (BT361)

 

Reisi hind

1250 €

 

Hind sisaldab:

Lennupilet Tallinn-Riia-Agadir-Marrakech -Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud );

Lennujaamamaksud, käibemaks

Sõit kõigi mugavustega bussis

Majutus 7 ööd hotellides*** /****vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki

Džiibisõit kõrbehotelli ja tagasi

Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused

 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:

Ühese majutuse lisatasu 290 €

Tervisekindlustus €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

 

Reisi hind ei sisalda muuseumide ja teiste tasuliste objektide hindasid.

Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:

Bahia palee Marrakechis 70 MAD

Majorelle'i aiad 120 MAD 

Islami kunsti muuseum Majorelle'i aias 30 MAD

Yves Saint Laurent'i muuseum 100 MAD

Kaamelisõit kõrbes ~150 MAD

Lõunasöögid al 150 MAD/kord

Õhtusöök kõrbehotellis 10 €

Filmistuudio 80MAD

Rahvusõhtu 45 € (täpsem info reisil)

 

 

 

Lisainfo

Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg. Pass peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.

Soovitame vahetada vähemalt 300 € (soovitame kaasa võtta eurodes ning kohapeal vahetada dirhamiteks, kaasa võetud dirhamitega võib piiril tekkida probleeme).

Marokos on kombeks anda jootraha. Reeglina ei toimu ilma jootrahata selles riigis midagi. Jootraha 35 € inimese kohta katab kõik reisi jooksul vajalikud kulutused. Seega, eraldi juurde ei tule kusagil maksta. Praktika on näidanud, et see on kõige paremini toimiv süsteem. Jootraha katab kohalikud giidid, hotelli restoranid, koristajad ja pakikandjad hotellides jms.

 

Paljudes kohtades riietuse osas piirang – õlad ja põlved peavad olema kaetud.

 

Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00. Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.

 

Lennuinfo

Äraantav pagas:  reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).

Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari).

Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

 

VIISA JA DOKUMENDID

Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast riigis viibimise lõppu.

NB! Halli passiga Marokosse reisida ei ole võimalik.

Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.vm.ee