LEEDUMAA RÄNNAKUD

Aeg: 09.-12.05.2024.a.

1. päev TALLINN - VILNIUS

Väljasõit kell 06:00 Estonia teatri vastas asuvast parklast. Bussisõit Leedumaa pealinna Vilniusse. Lõunapaus Leedus. Esmatutvus Vilniuse vanalinnaga: Vilniuse katedraaliväljak ja taastatud Leedu suurvürstide loss. Gediminase tornist avanevad vaated linnale. Majutus hotellis. Õhtune jalutuskäik vanalinnas: Koidu väravate juurest katedraalini. Aušros (Koidu) väravate kabelis asub katoliiklaste austatud imettegev ikoon. Ööbimine Vilniuses hotellis.

2. päev VILNIUS – TRAKAI – DRUŠKININKAI

Hommikusöök. Hommikupoolikul jätkame tutvumist Vilniusega.  Peeter-Pauli kiriku luksuslikud barokkinterjöörid. Vilniuse Christianiaks nimetatud Užupis, omamoodi loovinimeste isemeelne kommuun. Užupise sillad, konstitutsiooni sein ja kuulus Užupise sümbol – ingel keskväljakul. Presidentuur, Vilniuse Ülikooli ajalooline kvartal. Miniatuurne gootikaime Püha Anna kirik. Sõit Trakaisse. Külastame keskaegset kindluslossi, omaaegset Leedu Suurvürstiriigi keskust. Karaiimide tänav ja pühakoda. Võimaluse korral külastame karaiimide etnograafiamuuseumi. Soovi korral lõunasöök karaiimide juures (lisatasu eest, registreerimisel enne reisi, tasumisel reisi ajal).

Sõit Druškininkaisse - Leedu kõige lõunapoolsemasse linn. Druškinkai on kuurortlinn, mis asub Nemunase kaldal, linnas on ühtekokku 5 sanatooriumi. Linna valdavaks tööstusharuks on mineraalvee villimine (32,8 miljonit liitrit aastas). Vaatamisväärsusteks on kolm kunstigaleriid, Mikalojus Konstantinas Čiurlionise muuseum, aastal 1896 rajatud vana haigla, kaks katoliku kirikut, õigeusu kirik ja mitmed kaunid villad. Ööbimine Druškininkais hotellis.

3. päev VÄLJASÕIT DŽUKIJA RAHVUSPARKI

Dzūkija rahvuspark asutati 1991. aastal, et säilitada piirkonna männimetsi, maastikku ja külasid. Piirkond hõlmab 584,53 ruutkilomeetrit Nemunase jõe kaldal. Park on Leedu suurim kaitseala ja see kuulub nii Balti rahvusparkide ühingusse kui ka Euroopa Rahvusparkide Föderatsiooni.

Õhtupoolikul võimalus veeta aega Druškininkais.

4. päev DRUŠKININKAI – ŠIAULIAI - RISTIMÄGI – KOJUSÕIT

Hommikusöök. Lahkume Druškininkaist ja sõidame Šiauliai linna lähistel asuvat Leedumaa pühapaika Ristimäge vaatama. Muistsele Jurgaičiai linnamäele ja selle ümbrusesse on leedulased püstitanud kümneid tuhandeid riste. Keegi ei teagi täpselt, kas traditsioon algas Leedumaa ristiusustamisega või hoopis 1831. aasta Vene impeeriumi vastase ülestõusu mahasurumise järel.  1993. aastal püstitats siia risti Rooma paavst Johannes Paulus II ja pärast seda on Ristimägi kujunenud kogu katoliikliku maailma oluliseks palverännakute paigaks.  Algab tagasisõit Eestisse. Saabumine Tallinnasse hilisõhtul.

                                        H I N D:  349,00  Euro

Hind sisaldab:

sõit kõigi mugavustega bussis;

majutus 3 ööl vastavalt programmile hotellides***, 3 hommikusööki;

ekskursioonid eesti keeles vastavat programmile, giidi teenused.

NB! Hinnad antud seisuga mai 2023

Lisakulud:

Lisatasu eest on võimalik:
ühene majutus hotellides lisatasu eest 95 €;

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele. Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad:

Gediminase torn Vilniuses ekskursiooniga: täiskasvanu 6 €, õpilane, pensionär 3 €
Funikulöör Gediminase torni: täiskasvanu 2 €, õpilane 1 €
Peeter-Pauli kirik annetus 2 €
Vilniuse Ülikooli territooriumi külastus: täiskasvanu 2 €, sooduspilet 1 €
Lõunasöök Trakais 21 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal): köögiviljasupp  loomalihaga, 2 karaiimide traditsioonilist pirukat (kybyn), kohupiimakook - katlama, kohv/tee 21 €
Trakai loss: täiskasvanu 12 €, õpilane/üliõpilane/seenior 6 €
Fotopilet Trakai lossis 1,5 €
Dzukija rahvuspark 10 €