RETKED PEIPSI JÄRVE IDAKALDAL

 PEIPSI  IDAKALLAS

 

1 – 3. Juuli 2016

 

1.päev

Väljasõit Tallinnast Estonia teatri vastas olevast parklast kell  7. 00.

Väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 9.30.

Lüübnitsa. Esmakordselt on küla mainitud 1582. a. Kuid ilmselt eksisteeris sadamana juba varem. Tegeldi maaharimise kõrval kalapüügiga. Peamine püügikala oli tint, mida kuivatati suurtes kuivatusahjudes ja müüdi Tartus ning Pihkvas. Kalapüüki reguleerisid rendilepingud Petseri kloostri ja talupoegade vahel. Traditsiooniline  külamaastik ja kohalik eluolu.

Värska on kujunenud Setumaa üheks tähtsamaks keskuseks. Siin toodetakse Värska mineraalvett ja saab ka tervist sanatooriumis kosutada. Värska Setu talumuuseumis saab näha, kuidas elati siinkandis 80 aastat tagasi. Hubane talutare ja aidad - laudad. Edasi sõit Koidula piiripunkti ja piiriületus. Pärast lühipeatust Pihkvas sõidame ööbima Peipsi rannikule puhkekeskusesse.   

2.päev

Gdov (Ouduva) – Slantsõ – Kingissepp (Jamburg) - Ivangorod

Hommikusöök. Pärast hommikusööki külastame Ouduva linna. Oudova linnus (Augdow) rajati 1431 juba 14. sajandi alguses seal paiknenud kindlustuse kohale. Ingeri sõjas vallutasid linnuse rootslased ja sealseks asehalduriks oli Wolmar von Ungern. Linnaõigused sai 1780. aastal. Teises maailmasõjas linn praktiliselt hävitati. 19. ja 20. sajandi alguses asus Ouduva piirkonda palju eestlasi ja lätlasi. Kuulsatest eestlastest on Oudovas sündinud laulja Voldemar Kuslap.

Slantsõ on moodustatud 1934. aastal tööliskülade liitmise teel. Linnaõigused sai 1949. Aastal. Linna majandus tugineb põlevkivi kaevandamisel ja töötlemisel. Slantsõ linnaasunduses asub peale Slantsõ linna veel mitu küla, näiteks Šahta Nomer 3. Omapärane töölislinna olustik ja uhke stalinistlik linnaarhitektuur.

Kingissepa ajalugu algab 1384. aastal mil novgorodlased ehitasid Vadjamaale linnuse Jam. 1449. aastal alustati uue Jamburgi kindluse ehitamist. Aastatel 1702–1703 vallutati Põhjasõjas Ingerimaa ning Jamburg liideti Moskva tsaaririigi koosseisu. 1796. aastast nimetati Jamburg Jamburgi maakonna maakonnalinnaks. 20. sajandi alguses oli Jamburgis ka eesti kool ja luteri kogudus. Jamburgis on kooliõpetajana töötanud Carl Robert Jakobson. Aastast 1922 kannab linn eesti enamliku tegelase Viktor Kingissepa järgi nime Kingissepp. Tutvume linnaga ja vaatame üle paiga, kus kunagi seisis Jami kindlus. Kaunis barokkstiilis Kolmainu kirik. Soovi korral kohaliku muuseumi külastus. Ööbimine Ivangorodis hotellis.

3.päev

Ivangorod – Narva

Jaanilinn (Ivangorod, Iivaninlinna) on nime saanud Moskva vürsti Ivan III järgi. Võimas kindlus Narva jõe kaldal sai lõplikult valmis 16. Sajandi alguseks ja oli esimene viisnurkse põhiplaaniga fortifikatsioon Venemaal. Linnuses asub muuseum. Piiriületus. Narva Hermanni kindlus. Narva bastionid, Rootsi lõvi ja Kreenholm.  Tartu ülikooli Narva kolledži peahoone ja ajalooline raekoda. Sõit Tallinnasse ja Tartusse.

 

                                  HIND:   180,00 EURO + Vene viisa 65,00 EURO

Hinnas:

 

 

Lisainfoks!

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Kogukulu muuseumipiletitele ca 20 eurot

 

Kloostrites ja kirikutes vabatahtlikud annetused.

Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Sooduhinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!

 

 

Oluline teada:

Viisa maksab 65 euro (koos kohustusliku tervisekindlustusega.

* Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

* Viisa vormistamiseks vajalik 1 värviline dokumendifoto (35*45 mm). Foto ja pass palume tuua büroosse kuu aega enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda: sünnikoht, isanimi, neiupõlve nimi, kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber, amet või tegevusala. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid (ees-, isa- ja perekonnanimi, sünniaeg ja elukoha aadress).

*Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

*Õigeusu tavade järgi on soovitatav daamidel kloostritesse või kirikutesse sisenemisel katta pea.

 

MEELDEJÄÄVAT REISI!

 

Info ja registreerimine:     Rein Meijel – mob.  5032979, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ,  kuni 01.05.2016

 

Maksmine:     15.02.2016 – 120,00 €,   15.05.2016 – 125,00 €   Rekvisiidid teatame.