KARJALA /Kiži saar, Valamo saar/

27. mai – 1. juuni 2014

 

 

 

1.päev. Teisipäev, 2. mai

LAEV TALLINN – HELSINGI. SORTAVALA

Kogunemine Tallinna sadama D-terminaalis kell 6.30. Kiirlaev Tallinn – Helsinki 7.30 – 9.30.  Pärast Helsingisse saabumist alustame sõitu Lõuna-Karjalasse. Teel möödume Lappenranta linnast ja Suur-Saimaa järvistust. Piiriületus Värtsila piiripunktis ja jätkame sõitu Karjalas. Ruskeala marmorikarjäärid. Ööbimine hotellis või puhkemajades Sortavalas.

 

2. päev. Kolmapäev, 28. mai

SORTAVALA – VALAMO SAAR – LAADOGA JÄRV – PETROSKOI 

Lühitutvus Sortavala ajaloolise linnasüdamega ja sõit sadamasse, kust algab laevasõit Valamo saartele. (42 km Sortavalast, laevasõidu kestus umbes 1 tund.) Laadoga on Euroopa suurim järv, mille maksimaalne sügavus on üle 230 meetri. Järves asub kokku ligi 600 saart. Valamo saarestikus on 50 saart ja laidu. Arvatakse, et esimene klooster-erakla rajati siia juba 10. sajandil. Valamo Issandamuutmise klooster on läbi aegade olnud üks tähtsamaid õigeusu keskusi piirkonnas. Laevasõit saarestiku skäärides. Tagasi  Sortavalasse ja alustame sõitu Karjala Vabariigi pealinna  Petroskoisse. Tee kulgeb  läbi kaunite maastike, kus metsade roheluses helgivad kümned järvesilmad. Vanad külad Vedlozero ja Manga.  Saabumine Petroskoisse ja tutvumine linnaga. Äänisjärve kaladapealne ja skulptuuride park, Lenini prospekt – linna peatänav. Siin asuvad nii Karjala Vabariigi valitsus kui ülikooli peahoone. Ajaloolised valutehased (Peetri tehased) ja Katariina kirik ning 18. sajandi administratiivhooned. Ööbimine  hotellis Petroskois.

 

3. päev. Neljapäev, 29. mai

KIŽI SAAR - KONDOPOGA – KIVATŠ

Petroskoi sadamast algab laevasõit Kiži saarele.  Kiži saar (~ 65 km Petroskoist, 1,2 tundi laevasõitu). Imeväikesel Kiži saarel asub UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kantud muuseum- reservaat. Siinsesse arhitektuuriansamblisse kuulub ligi 70 puitarhitektuuri meistriteost 15. – 20. sajandist. Kuulus 22-kupliline Preobrazenski kirik, mille ehitamisel ei ole kasutatud väidetavalt ainsatki naela, Pokrovskaja kirik ja unikaalne kellatorn. Vanad talutared ja majapidamishooned. Põhja–Venemaa traditsioonilisest elust ja olmest. Kondopoga (Kontopohja) on endine palgiparvetajate keskus ja tänapäevane paberitööstuse linn.. Äänisjärve kaldaneemikul  kõrgub unikaalne Uspenski kirik. Harmooniliste vormidega 1774. aastal ehitatud  kiriku torni kõrgus on 42 meetrit. Kiriku interjöörides saab imetleda kohalike meitrite loodud ikonostaasi ja pühapilte.   Kivatši rahvuspark on loodud 1931. aastal ja selle territoorium on üle 10 000 hektari. Pargi kaunim vaatamisväärsus  on Euroopa suurim tasandikukosk Kivatš Suna jõel, mille võimsad vood pahisevad sügavas graniitsängis alla 11 meetri kõrguselt. Ööbimine samas hotellis.

 

4. päev. Reede, 30. mai

PETROSKOI – AUNUS

Hommikupoolik Petroskois. Lõuna paiku algab sõit Aunuse Karjala piirkonda. Aunus on ainuke linn Karjala Vabariigis, kus karjalased moodustavad suurema osa elanikkonnast. Tutvume linnakesega. Vana kindlus ja pühakoda jõesaarel.  Ööbimine hotellis.   

 

5. päev. Laupäev, 31. mai

AUNUS – KARJALA KANNAS – VIIBURI

Sõit läbi Karjala kannase Viiburisse.  Teekonnal ületame Neeva ja Volhovi jõe. Talvesõja tähistamata paigad. Saabumine Viiburisse, mis oli kuni Talvesõjani Soome suuruselt teine linn. Tutvumine Viiburi vanalinnaga.  Ümartorn ehk Paks Katariina ja turuväljak, Aalto raamatukogu ja linnapark. Ööbimine Viiburis hotellis.  

 

6. päev, Pühapäev, 1.juuni

VIIBURI – HELSINGI – TALLINN

Viiburi kindluse külastus. Sõit Viiburist Helsingisse. Laev helsingi – Tallinn.

 

H I N D :     385,00 €  +  viisa 65 €

 

Hind sisaldab:

Sõit kõigi mugavustega bussis (WC, video)

Laevapiletid Tallinn – Helsingi - Tallinn

5 ööbimist  turistiklassi hotellis või puhkemajas (2-kohalises toas),

5 hommikusööki

Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile,

giidi/reisisaatja teenused /Ervin Org/

2 käimistemplit

 

Lisainfo

Laevasõitude maksumus antud seisuga aprill 2013!

Laevapiletite hinnad võivad muutuda!

Laev Valamole 40 €

Laev Kiži saarele 60 €

 

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad seisuga aprill  2013 (täiskasvanud/lapsed, tudengid):

Kiži saare muuseum 350/150 rubla

Kondopoga Uspenski kirik 80 /40 rubla

Valamo saare külastustasu 300 rubla

Ruskeala mormorikarjäär 200 rubla

Kivatši looduskaitseala 80 /40 rubla

 

* Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.

* Viisa vormistamiseks vajalik 1 dokumendifoto. Foto ja passi palume tuua büroosse 1 kuu enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda viisaankeedi jaoks vajalikud andmed: täielik nimi (ka neiupõlve nimi), kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

 

MEELDEJÄÄVAT REISI!

 

INFO ja REGISTREERIMINE:

Rein Meijel -  alates 10.04. 2013 – 01.12.2013,      See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. , mob. 5032979

 

 

TASUMINE:   01.12.2013  - 200,00 € ja 15.02.2014 – 250,00 €    / rekvisiidid teatame /