RETKED IDA – PREISIMAAL

10. – 14. September 2014

 

 

 

Kunagine suursugune Ida-Preisimaa elab hoolimata ajaloo käikudest edasi.

Ülipõnev ringreis Poolas Warmia – Masuuria ja Pomeraania piirkonnas pakub nii silmailu kui tõeliselt emotsionaalseid hetki.

 

1. päev, kolmapäev, 10. september

Varajane väljasõit kell 6.00 Tallinnast kokkulepitud kohast.Sõit läbi Läti ja Leedu. Teel bussiaknajuttu läbitavatest maadest ja rahvastest. Õhtupoolikul saabumine Poola järvedemaale Warmia – Masuuria piirkonda.  See on imekauni loodusega ajalooline piirkond, mis on olnud koduks preislastele, sakslastele ja poolakatele. Ööbimine hotellis.

 

2. päev, neljapäev, 11. september

Ketrzyn – Swieta Lipa – Olsztyn

Hommikusöök. Tutvumine Masuuriaga. Ketrzyni linna lähedal asub II maailmasõja aegne „hundikoobas“ – Hitleri ja tema käsilaste punkrid, mida kasutati aastail 1941 – 1944. Sõja lõpus kogu kompleks õhiti, kuid siinsed varemedki on muljetavaldavad. Edasi sõidetakse Swieta Lipa külla, kus asub Poolamaa üks olulisemaid pühakodasid. Jumalaemale pühendatud kloostrikirik on imekaunis näide barokkarhitektuurist ja interjööridest. See on väga oluline palverännakute koht. Õhtupoolikul saabumine Olsztynisse.Tutvumine imekauni vanalinnaga. Ööbimine hotellis.

 

3. päev, reede, 12. september

Ostroda – Malbork – Gdansk

Pärast hommikusööki tutvumine unikaalse 19.sajandi insener-tehnilise rajatisega. Ostroda Elbagi kanal. Umbes paaritunnine sõit põneval lüüsidega kanalil. Malbork on võimsam keskaegne ordulinnus Euroopas (UNESCO). Siin asus Teutooni ordu peakorter. Ülihästi säilinud ja põhjalikult restaureeritud kindlus on avatud muuseumine. Merelinn Gdansk, mille ajalaugu ulatub tagasi 10.sajandisse. Läbi aegade on see olnud ülioliline keskus Läänemere kaubanduses. Jalutuskäik Kuningateel. Vana raekoda ja sadam, turuväljak,idüllilised kaupmehemajad vanalinnas. Ööbimine hotellis.

 

4. päev, laupäev, 13. september

Gdansk - Torun 

Sõit Torunisse, Mikolaj Koperniku sünnilinna. Vanalinn, mis asub Visla jõe kallastel on küllap üks terviklikumalt säilinud keskaegseid linnu Poolas. Raekoja väljak imekauni raekojaga ja Koperniku sünnimaja. Soovijail võimalus külastada muuseume või planetaariumi. Pärastlõunal  lahkumine Torunist. Ööbimine  hotellis Poolas.

 

5.päev, pühapäev, 14. september

Algab Tagasisõit Eestisse. Reis lõpeb lähtekohas.

 

                                  H I N D:           355, 00  €

 

Hinna sees:

 

 

Lisatasu eest:

muuseumipiletid ja muud tasulised sissepääsud (2013)

Poola

1 zlott (PLN) = ~

Malborki kindlus (koos kohaliku giidiga) ........30 PLN

Reszeli kindluse galerii .................................10 PLN

Torun raekoda ...............................................10 PLN

Mikolaj Koperniku sünnimaja .............. .........alates 10 PLN

Laev Ostroda – Elbagi kanalil .......................alates 25 PLN

 

INFO ja REGISTREERIMINE: Rein Meijel,  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ,   mob. 5032979  - kuni 01.02.2014

TASUMINE:  01.02.2014 -  200,00 €;    01.06.2014  -  155,00 € /Rekvisiidid teatame/